13 Temmuz 2015
minimalcoding
6862 0

CSS3 Gradient Kullanımı Ve Özellikleri

CSS de arkaplan için tek bir renk veya gradient özelliğini kullanabilirsiniz. CSS3 ten itibaren kullanılmaya başlanan gradient özelliği resim kullanmak yerine ihtiyacınız olan alanda, geçişli renkler kullanmanıza olanak sağlar. (Renk geçişlerinde kullanımının yanı sıra farklı amaçlarla da kullanılabildiği için, renk geçişi olarak çevirmek doğru bir ifade olmayacaktır. )

Gradientler arkaplan resimleridir

Arkaplanda tek bir renk kullanmak istediğinizde background-color özelliğini kullanırken, gradientler için background-image özelliği kullanılır.

Devamı

Devamı
9 Temmuz 2015
minimalcoding
6940 1

CSS Animasyon Nedir ve Nasıl Çalışır?

Sitelerin daha dinamik ve profesyonel gözükmesi için tasarımında farklılıklar yaratmak gerekir. CSS ile kısmı şekilde sitenizin stilinde değişiklik yapabilmek mümkündür. Her geçen gün biraz daha gelişen ve değişik animasyon yapılarını içerisinde barındıran CSS, CSS3 olarak daha işlevsel animasyon kodlarını yayınladı.

Artık java ve flash kullanmaya gerek kalmadan CSS3 ile dinamik animasyon figürleri yapabilmek mümkündür. Her ne kadar tüm tarayıcılar için yüzde yüz bir destek söz konusu olmasa da, CSS3 animasyon kodlarının yüzde 90 kadarını her tarayıcı sorunsuz çalıştırabilmektedir. Bu oranın her geçen zaman biraz daha artacağını söyleyebiliriz.

Devamı

Devamı